międzyrzecki ośrodek kultury remigiusz lorenz burmistrz międzyrzecza katarzyna budych przewodnicząca rady miejskiej zapraszają na wernisaż renaty tubielewicz "korzenie i skrzydła" piąty marca 2022 godzina 18:00 wernisaż pod patronatem burmistrza międzyrzecza remigiusza lorenza

Wernisaż Malarstwa Renaty Tubielewicz

Renata Tubielewicz (Tubiele)  ukończyła Liceum Plastyczne a następnie Akademie Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

W tym czasie Otrzymała Nagrodę Młodych w  Konkursie graficznym im. Józefa Gielniaka. Następnie wyruszyła w Świat po inspiracje i pokazać swoja sztukę. W Ciągu rocznego pobytu w Austrii  wystawiała swoje prace w Wiedniu głownie w Domu Polskim. Następnie wyjechała do Republiki Południowej Afryki – tam osiedliła się na stałe. Z mocnym gruntem kultury Europejskiej w polaczeniu z wpływami Afrykańskiego kolorytu kultury, krajobrazu i życia  jej sztuka eksplodowała kolorem i faktura. Nowe tematy, malowała swoje uczucia i emocje w każdym nowym dziele  Lata spędzone w RPA to intensywna praca twórcza na gorąco połączona z wystawami plenerowymi oraz w znanych galeriach ( np. NATALIE KNIGHT GALLERY – HYDE PARK oraz  Sandton).

Następnie przeprowadziła się do serca Afryki –  Ghany gdzie odkryła  kolejne bogactwa życia Afryki – to ożywiło jej nowe twórcze spojrzenie na świat który zamknęła na płótnie. W tym samym czasie intensywnie podróżuje po świecie; zwiedza Meksyk , Gwatemale ,Belize ,Brasilie , Peru , Chile , Indonezje ,Laos ,Kambodżę ,Tajlandie , Japonie Chiny Tahiti Bora-Bora, Wyspę Wielkanocna , Australie i wiele europejskich krajów. To wzmocniło w niej wieloetniczne spojrzenie na sztukę czerpie inspiracje ze starych kultur tych krajów. Tworzyła oprócz obrazów olejnych rzeźbę oraz  fotografie w której dokumentowała człowieka, Nature i Zycie. Jej obrazy dotarły na wszystkie kontynenty do prywatnych kolekcjonerów. W ostatnich latach odświeżyła swoje kontakty z Polską otwierając swoja pracownie – galerie w Kęszycy Leśnej . Pokochała to miejsce za historie, charakter i piękno tej miejscowości .

Tą wystawą  chciała by się  podzielić radością swojej twórczości. W tym roku znowu zamierza wyruszyć w podróż  tym razem jej bazą będzie Moskwa aby ruszyć na ciekawe strony Rosji oraz krajów okolicznych (Armenia Gruzja Pakistan , Kazachstan  i inne)

 

 

ZOBACZ WYDARZENIE